Jedinečný prostor, a netradiční zážitky nabízí

RESTAURACE SKÁLA

ochutnejte výborné jídlo a skvělé pivo

Vítejte ve Skále!

Restaurace Skála nabízí  zcela netradiční prostory pro dobrý oběd, příjemnou večeři a možnost uspořádání nejrůznějších akcí.

Zázemí naší restaurace umožňuje pohodlně obsloužit 160 (200) hostů a nechybí zde ani místo pro taneční zábavu.

Svou neotřelostí a osobitou atmosférou se restaurace hodí ke všem společenským událostem. Jsou zde pořádány slavností obědy, večeře, rauty, svatby, oslavy narozenin, workshopy, taneční zábavy a velkoplošná projekce.

Hosté restaurace jistě ocení i Wi-Fi připojení k internetu. 

Restaurace je otevřena každý den od 10:30 do 23:00 hodin.

 
ornament

Restaurace Skála

Historie Restaurace Skála

Historie Restaurace Skála Historické prostory PIVOVARSKÉ RESTAURACE SKÁLA spadají podle některých dochovaných informací do poloviny 12. století, kdy si tuto lokalitu vybral řád cisterciáků ke stavbě svého monstrózního kláštera, dnes pivovaru KLÁŠTER. Historie tu ostatně na návštěvníka dýchá na každém kroku.

Prostory restaurace byly ručně vytesány do skály právě mnichy, kteří stavěli zmiňovaný klášter. Při podrobnější prohlídce zjistíte, že se jednalo původně o dvě sklepení nad sebou, později spojená v jeden velký sál. Ve zdech jsou ještě patrné záseky pro nosné trámy. Stavba byla pochopitelně dlouhodobou záležitostí, trvala údajně 38 let. Vykutané jeskyně sloužily během staletí řádovým bratrům jako dočasné obydlí a úkryt před nezvanými hosty.

Málo známou skutečností je také to, že se na stráních přímo nad nynější restaurací a v blízkém okolí rozprostíraly rozsáhlé vinice. Skála proto sloužila řadu let také jako vinný sklep a vinopalna. K tomu se váže i jedna tragická událost z roku 1866, kdy na nedaleké Bílé Hlíně proběhla bitva mezi Rakousko - Pruskou armádou. V prostorách nynější restaurace byly ubytováni vojáci a v noci, když všichni spali, zmoženi bitvou a kořalkou, došlo k explozi destilačního zařízení. Na následky výbuchu a popálenin zemřelo celkem 117 vojáků. Armáda se ale domnívala, že se jednalo o sabotáž ze strany civilního obyvatelstva a nechala několik neprávem obviněných osob popravit......

Další využití zdejších prostor již bylo poklidné a nosu lahodící. Po dlouhou dobu tuto „jeskyni" s konstantní teplotou a přilehlé budovy využíval Klášterský pivovar jako ideální sladovnu. Nádherná okurková vůně se v tehdejší době linula do dalekého okolí.

Bohužel v novodobé historii, kdy zdejší pivovar spadal pod Velké Popovice, byla v důsledku centralizačních opatření sladovna neuváženě zrušena. Po nějakou dobu zde byl sklad ovoce a potravin. Vzhledem k ideální teplotě a vlhkosti ovoce vydrželo po velmi dlouhou dobu. 

Novou historii napsal až v 90. letech minulého století pivovar Klášter, který vybudoval v těchto atraktivních prostorech pivovarskou restauraci, jež se stala ideálním cílem mnoha návštěvníků z blízkého i dalekého okolí

RESTAURACE SKÁLA

Klášter Hradiště nad Jizerou 22
294 15 Czech republic

telefonická rezervace: +420 326 734 132
e-mail: skalaklaster[at]seznam.cz

rezervace pro skupiny a speciální akce: +420 727 895 111

www.restauraceskala.cz 


přejít na mapu / go to map

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net